Kroměříž po výpadku příjmů kvůli koronaviru odloží některé investice

| 29.05.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice reaguje na očekávané snížení daňových příjmů v důsledku pandemie koronaviru. Zastupitelé ve čtvrtek schválili rozpočtová opatření, která zahrnují také odložení některých investičních akcí. „Výpadek na příjmové straně rozpočtu je nahrazen zčásti snížením výdajů u akcí, které se nestihnou v letošním roce realizovat a doplněním dotace a plánované půjčky na rekonstrukci technologie chlazení zimního stadionu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Město v tuto chvíli počítá s tím, že mu oproti rozpočtu bude na daňových příjmech chybět 55,4 milionu korun. Pokryje je sedm milionů korun dotace a 20 milionů korun půjčky na zmíněnou opravu na zimním stadionu, necelé dva miliony, které město získá navíc oproti schválenému rozpočtu na dividendách ze společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a zmíněné odložení investic.

Ze 40 na 30 milionů korun se sníží položka určená na snížení energetické náročnosti městského bytového domu 1422/1a v Lutopecké ulici. „Práce jsou zde rozvrženy do dvou let, zmíněných deset milionů korun bude v rozpočtu na příští rok. Přesunujeme i opravy vozovek, chodníků, mostu a světelné signalizace celkem za více než 13 milionů korun. Kvůli pandemii se opozdily přípravné práce a akce se letos nestihnou realizovat,“ vysvětlil vedoucí finančního odboru Radim Hlaváč. Z letošního rozpočtu vypadla i obnova vozového parku městského úřadu, na kterou bylo určeno půl milionu korun.

Po úpravách tak město má rozpočet s příjmy 685,1 milionu korun a s výdaji 825,3 milionu korun. Schodek 140,2 milionu korun radnice pokryje z úspor z předchozích let a zmíněnou půjčkou na opravu zimního stadionu. Schválený rozpočet počítal s příjmy 722,2 milionu korun a s výdaji 834,1 milionu korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek