Kroměříž otevřela relaxační a sportovní zónu na Velkém náměstí

| 21.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Kroměříž dnes v první letní den otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí. „Bude místem pro odpočinek, ale i pro aktivní vyžití,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zónu tvoří stylové posezení s téměř 50 místy, stánkem s občerstvením, stolky a umělým trávníkem. Až do konce prázdnin nabídne obyvatelům i návštěvníkům města bohatý sportovní a kulturní program.

„Chceme oživit centrum města, které z pohledu turisty moc přívětivé není. Lidé si tu nemají kde sednout, je tady málo zeleně a s tím souvisejícího stínu,“ doplnil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Program v zóně je dnes zasvěcený józe, která se na Velké náměstí do konce srpna ještě několikrát vrátí.

Aktivní vyžití nabídnou také hodiny tance a žonglování i různých dalších druhů pohybových aktivit, jako jsou hiit, tabata, pilates či taebo. Chybět nebudou hudební čísla v podobě koncertů, hry na kytaru nebo vystoupení pěveckého sboru a cimbálové muziky. Začátek těchto akcí je plánován většinou na podvečer, kompletní přehled všech aktivit je na webu www.kromeriz.eu.

Zejména děti ocení možnost zahrát si hru Člověče, nezlob se nebo Dámu na hrací ploše o rozměrech tři krát tři metry. Připravena je také půjčovna koloběžek. Cyklisté si mohou svá kola odložit do připravených stojanů. Vstup do zóny je na všechny aktivity zdarma.

Letošní turistická sezona ve městě je nazvaná Kroměříž nezastavíš. Začala 10. června Vybarveným během, pokračuje otevřením relaxační zóny a 30. června pak akcí Sklouzni se do prázdnin s obří vodní skluzavkou, která potěší hlavně děti.

Do sezony patří i akce dalších partnerů, například balonková bitva na Pionýrské louce (22. července), Překonání gravitace na Výstavišti Floria (29. července), triatlon Kromplmen na Hrubém rybníku (26. srpna) a skoky do vody na lyžích Krom Wars na koupališti Bajda (2. září). Všechny akce jsou na zmíněných internetových stránkách www.kromeriz.eu.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek