Kroměříž navštívila skupina ruských malířů

| 26.02.2016 |

Tiskové zprávy

Pokud jste náhodou v posledních dnech zahlédli v centru města nebo v přilehlých uličkách výtvarníky u svých stojanů, jak se snaží zachytit atmosféru Kroměříže štětcem impresionisty na svá plátna, pak věřte, že jste viděli členy svazu malířů „Plenernyj Centr“ Jaroslavské oblasti z Ruska.

Sami svůj umělecký směr nazývají moderní ruský impresionismus, malují především venku, převážně ve městech, a proto si vybrali Kroměříž, která spojuje historii a parky. Dále pak budou malovat ve Zlíně a Luhačovicích.

Mimo malování měli na programu návštěvu muzea a výstavu Maxe Švabinského, workshop a prezentaci impresionismu v hodině výtvarné výchovy v kroměřížském gymnáziu, setkání s výtvarníky Kroměřížska a v závěru svého pobytu v Kroměříži přijali pozvání starosty města Jaroslava Němce.

V prostorách radnice po slavnostním přivítání předali starostovi města na památku obraz s motivem historické části města, který malovali teprve pár hodin před setkáním.

„Jsem rád, že jste si pro svou práci vybrali i naše krásné město. Na naší spolupráci je pěkné a do budoucna přínosné, že vznikla na základě impulsu výtvarníků ze dvou vzdálených měst a teprve poté byla přenesena na oficiální úroveň rozvoje vztahů mezi Jaroslavskou oblastí a Zlínským krajem. Budu velmi rád, když tento neformální a přátelský svazek bude pokračovat společným setkáváním a výměnou zkušeností“, shrnul v závěru setkání starosta města Jaroslav Němec.

 

 

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek