Kroměříž má novou atrakci - kino, které spustíte jízdou na bicyklu

| 19.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Kroměříž má novou atrakci – kino, které spustíte jízdou na bicyklu. Dvě k zemi upevněná kola stojí naproti radnici. „Když lidé šlápnou do pedálů, na jednom spustí krátkou videoprojekci a na druhém doprovodný zvukový záznam. Výhodné tak je, aby byla obsazena obě kola zároveň,“ uvedl vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Projekce se objeví na radniční věži přes celou její šířku. Bude k dispozici každý den od 21:00 do 23:00 každý den až do konce prázdnin. Na přípravě snímku, který obyvatelé i návštěvníci města uvidí, se podílely děti, které se účastnily soutěže animované tvorby nazvané Animág.

Kola s projekčním zařízením pomohli propojit studenti Centra odborné přípravy technické Kroměříž. „Naše škola se od 90. let podílí na výrobě různých učebních pomůcek a výukových panelů pro další školy. Váží si i spolupráce s městem, že může poskytnout při některých sportovních a kulturních akcích pomoc při instalaci nějakých zařízení,“ uvedl ředitel COPT Bronislav Fuksa.

Atrakce je součástí letošní turistické sezony nazvané Kroměříž nezastavíš. „Díky nápadu spojit jízdní kola s projekcí na stěně radnice se nám podařilo zapojit kroměřížské školy a snad se nám také podaří rozpohybovat Kroměřížany i turisty. K tomu, aby snímek viděli, budou totiž muset vyvinout vlastní aktivitu,“ dodal s úsměvem starosta Jaroslav Němec.

Téma speciální animace, která je vysílána na radniční budovu, odpovídá snaze radnice letos město rozhýbat, propagovat aktivní pohyb a rekreační sporty. Sezonu zahájil 10. června Vybarvený běh. V tomto týdnu radnice na Velkém náměstí otevře relaxační a sportovní zónu, která nabídne nejrůznější příležitosti ke sportování i kulturnímu vyžití, a 30. června potěší děti akcí Sklouzni se do prázdnin s obří vodní skluzavkou.

Do sezony Kroměříž nezastavíš patří i akce dalších partnerů, například balonková bitva na Pionýrské louce (22. července), Překonání gravitace na Výstavišti Floria (29. července), triatlon Kromplmen na Hrubém rybníku (26. srpna) a skoky do vody na lyžích Krom Wars na koupališti Bajda (2. září). Kompletní přehled na letošní sezonu chystaných akcí je na webu www.kromeriz.eu.

Sdílejte článek

Tisknout článek