Kroměříž má 11. nejlepší twitterový účet z měst nad 10 tisíc obyvatel v ČR

| 21.07.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice má jedenáctý nejlepší účet na sociální síti Twitter mezi městy s více než deseti tisíci obyvateli v České republice. Vyplývá to z hodnocení spolku Kvalikom, který se zabývá komunikací veřejných institucí s jejich klienty. Posuzoval počet sledujících, aktivitu i kvalitu obsahu. Z měst ve Zlínském kraji je Kroměříž nejlepší, na Moravě se před ní umístily jen Brno a Ostrava. Nejlepším účtem se může pyšnit pražský magistrát.

„Hodnocení spolku nás velmi těší. Je důkazem toho, že vedení města se v tomto volebním období komunikaci věnuje systematicky. Speciálně sociálním sítím věnujeme velkou pozornost. Twitter je sice výrazně méně navštěvovanější než facebookový a instagramový účet města, ale je pro nás důležitým prostředkem k publikování především oficiálních informací z radnice, s nimiž dále pracují média,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Kroměřížská radnice má momentálně na Twitteru téměř 500 sledujících. Účet města lze najít na odkazu Město Kroměříž (@MestoKromeriz) / Twitter.

Kroměříž uspěla loni v soutěži Zlatý lajk 2021, když odborná porota vyhodnotila instagramový účet městského úřadu jako druhý nejlepší z měst ve Zlínském kraji. „V tomto volebním období jsme také změnili podobu Kroměřížského zpravodaje, na který máme pozitivní ohlasy, a vytvořili jsme zbrusu nový turistický web města. Radnice navíc začala využívat aplikaci Munipolis se systémem Mobilní Rozhlas, jejímž prostřednictvím rozesílá občanům e-maily s informacemi z radnice a kde lidé také mohou hlásit závady na městském majetku,“ doplnil místostarosta Vratislav Krejčíř.

Sdílejte článek

Tisknout článek