Kroměříž hostila setkání starostů z celého kraje

| 17.02.2015 |

Tiskové zprávy

Téměř sedmdesát starostů z celého Zlínského kraje se v pondělí 16. února vydalo do Kroměříže na jednání s náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Janou Vildumetzovou. Setkání svolala s cílem informovat starosty o připravovaných změnách v oblasti veřejné správy a snahou seznámit se s aktuálními problémy, kterým obce a města čelí. Za naše město se jednání zúčastnil starosta Jaroslav Němec a místostarosta Radek Vondráček, který je místopředsedou Ústavě právního výboru Poslanecké Sněmovny PČR. Reakce účastníků jednoznačně ukázaly, že toho starostové, zejména malých obcí, na svých bedrech nesou opravdu hodně a výměna názorů je pro ně velmi důležitá.

Starosta Jaroslav Němec a náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Jana Vildumetzová na jednání v Kroměříži.

„Rozhodla jsem se, že objedu všechny kraje, abych měla přímou zpětnou vazbu. Sama jsem byla starostkou Horního Slavkova, komunální problémy velmi dobře znám a vždy mě zajímalo to, aby byl na úřadech zajištěn co nejlepší komfort pro občany,“ uvedla Jana Vildumetzová. V podobě reakcí starostů ale sama musela vyslechnout nejednu kritiku na současnou legislativní podporu samosprávy a státní správy. Zejména pro starosty malých obcí představují změny posledních let spíše problémy a neefektivní zátěž, ať už se jedná o komplikace s centrálními registry, problematiku svobodného přístupu k informacím, fungování elektronických služeb či legislativní překážky v případě tak banální činnosti, jako jsou gratulace jubilantům. „Právě proto jsem starosty informovala o připravovaných legislativních změnách, týkajících se zejména zákona o obcích, zákona o volbách či zákona o registraci smluv,“ dodala náměstkyně.  

Sdílejte článek

Tisknout článek