Kroměříž hledá provozovatele letní relaxační zóny na Velkém náměstí

| 26.02.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice na léto opět připravuje relaxační zónu, jejímž hlavním smyslem je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i turisty. Město proto hledá provozovatele, který v termínu od 28. června do konce letních prázdnin zajistí občerstvení a provoz zóny.

„Pevně věřím, že za čtyři měsíce bude situace ohledně pandemie koronaviru mnohem příznivější a že minimálně venkovní aktivity budou možné. Léto bude přesto zřejmě ve znamení domácí turistiky, proto chceme po roční odmlce opět nabídnout relaxační zónu na Velkém náměstí, která se nám v dřívějších letech osvědčila,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Zóna se bude opět nacházet na ploše kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistí lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň, herní koutek, přívod elektřiny, odpadkové koše a toalety i vratné kelímky s motivem města Kroměříže. Možné je také využití dřevěných stánků, které byly loni poprvé součástí vánočních trhů na Velkém náměstí.

„Od provozovatele očekáváme kvalitní a cenově dostupné občerstvení, a to včetně technického a materiálového vybavení nutného pro provoz občerstvení, zajištění denní obsluhy, bezpečnosti a údržby prostoru a samozřejmě i dodržování všech platných právních předpisů potřebných pro provozování občerstvení,“ popsala Petra Svačinová, vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka.

Nabídka musí obsahovat název a kontaktní údaje provozovatele, návrh řešení prodejního prostoru (popis a případně vizualizaci), návrh nabízeného sortimentu a rozsahu poskytovaných služeb, návrh provozní doby včetně způsobu personálního zajištění a návrh vlastní iniciativy související s programem a zaměřením na podporu turismu. Zájemci mohou posílat nabídky do 15. března 2021 na adresu: město Kroměříž, odbor Útvar tajemníka, Velké nám. 115, 767 01 Kroměříž nebo e-mailem na adresu marcela.nehodovamestokm.cz, kde také získají i podrobnější informace. Provozovatele zóny bude schvalovat městská rada.

Kroměřížská radnice relaxační zónu na Velkém náměstí provozovala již třikrát. Loni město od záměru kvůli opatřením proti pandemii koronaviru odstoupilo. Relaxační zóna je vítaným oživením letních měsíců ve městě. Kromě posezení a oddechu nabízí také asi 80 kulturních a sportovních akcí, dílniček pro děti i dospělé, na kterých se podílejí nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky.

Sdílejte článek

Tisknout článek