Kroměříž byla oceněna za třídění odpadu, ve Zlínském kraji je mezi městy třetí

| 18.09.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž skončila na třetím místě mezi městy Zlínského kraje, která mají více než 15 tisíc obyvatel, v soutěži O keramickou popelnici, jež zohledňuje aktivity na podporu tříděného odpadu v regionu. „Ocenění si vážíme a motivuje nás k dalším aktivitám, které povedou ke snížení množství komunálního odpadu v popelnicích,“ uvedl místostarosta Karel Holík, jenž ocenění na zámku v Bystřici pod Hostýnem za město ve čtvrtek 16. září přebíral.

Kroměříž loni skončila mimo stupně vítězů, letos se městu podařilo poskočit na třetí příčku, a navíc získat odměnu 10 tisíc korun – motivační příspěvek Zlínského kraje na odpadové hospodářství.

Radnice v posledních letech nechala na území města rozmístit nádoby na použité jedlé oleje a potravinářské tuky a také kontejnery na drobnější odpad ze železa a hliníku. Připravuje i instalaci polopodzemních a podzemních kontejnerů, které budou mít větší objem, než mají kontejnery stávající. Město díky nim ušetří peníze za vyvážení odpadu a v některých místech získá i nová parkovací místa. Radnice navíc také chystá i další aktivity na podporu třídění odpadu.

Více informací o letošních výsledcích soutěže O keramickou popelnici, kterou organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, lze nalézt na stránkách Zlínského kraje na odkazu https://www.kr-zlinsky.cz/ve-zlinskem-kraji-nejlepe-tridi-v-uherskem-hradisti-sumicich-viganticich-a-medlovicich-aktuality-17267.html.

Sdílejte článek

Tisknout článek