Kroměříž bude místem předpremiéry filmu, který se točil po celém světě

| 06.06.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

V Kroměříži se koncem června uskuteční významná filmová událost. V kině Nadsklepí proběhne 24. června předpremiéra celovečerního filmu Dvě slova jako klíč režiséra Dana Svátka. Ten je volným pokračováním oceňovaného snímku Úsměvy smutných mužů a také on vznikl podle knih cestovatele a spisovatele Josefa Formánka. „To, že se film Dvě slova jako klíč bude v předpremiéře promítat v Kroměříži, je pro kino Nadsklepí velká čest. Zvláště když svou účast na předpremiérové projekci a v diskuzi, která bude následovat, přislíbili tvůrci – spisovatel Josef Formánek a režisér Dan Svátek,“ řekl vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.

V hlavních rolích filmu Dvě slova jako klíč se představí opět David Švehlík a Ivan Franěk, kromě nich ve filmu hrají Jaroslav Dušek, Marika Šoposká, Jana Nagyová i některé zahraniční hvězdy, jako jsou například Daniel Olbrychski, Pierre Richard či Gen Seto. Snímek sleduje osudy různých lidí na několika kontinentech, které se postupně prolínají, a nakonec se spojí v jeden příběh. Odehrávají se tu příběhy o vztahu rodičů a dětí, o osudu a o neznámých silách, které řídí naše kroky. Každý z hrdinů stojí před zásadní změnou ve svém životě a jeho kroky mohou ovlivnit příběh toho druhého.

Film vznikal po celém světě v reálném prostředí včetně Česka, kde se mimo jiné natáčelo i ve Zlíně, působil štáb také ve Francii, Dánsku, Indii, Himalájích, New Yorku, Japonsku nebo v Indonésii na ostrově Siberut, o němž ve svých knihách Josef Formánek píše.

„Do ostatních kin vstoupí snímek až měsíc po kroměřížské předpremiéře 27. července,“ doplnil Neuman.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek