Kroměříž a její obyvatelé si připomenou dva významné svátky

| 16.09.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Výročí vzniku samostatného Československa a Den válečných veteránů si obyvatelé Kroměříže za účasti zástupců vedení radnice připomenou prostřednictvím vzpomínkových setkání s položením věnců. „Den vzniku samostatného československého státu je nejvýznamnějším svátkem, který si naše země připomíná. Pro nás i budoucí generace je důležité nezapomínat a předávat myšlenky zakladatelů našeho státu dále,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pietní akt jako připomínka 104. výročí vzniku samostatného československého státu proběhne ve čtvrtek 27. října v 10 hodin na Masarykově náměstí. Kromě zástupců vedení města se pietního setkání u pomníku T. G. M. zúčastní také zástupci T.J. Sokol Kroměříž, Českého svazu bojovníků za svobodu v Kroměříži, Sdružení válečných veteránů ČR a dalších organizací. Vznik samostatného Československa v roce 1918 byl důsledkem celoevropského vývoje po první světové válce a po rozpadu Rakouska-Uherska.

Den válečných veteránů se slaví 11. listopadu a Kroměřížané si jej mohou připomenout v tento den v 9 hodin pietním setkáním s položením věnců na městském hřbitově u Památníku obětem první a druhé světové války. To proběhne za účasti představitelů radnice a zástupců regionálních organizací Českého svazu bojovníků za svobodu a Sdružení válečných veteránů ČR. Den válečných veteránů připomíná podpis příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly v roce 1918 ukončeny na západní frontě boje 1. světové války.

Sdílejte článek

Tisknout článek