Křižovatka ulic Havlíčkova a Albertova bude kvůli opravě silnice částečně uzavřena

| 15.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Motoristy čeká ve dnech 21. až 25. srpna omezení při průjezdu křižovatkou ulic Havlíčkova – Albertova. Kvůli opravě povrchu vozovky bude v těchto dnech zcela uzavřen průjezd z křižovatky do ulice Albertova, ulice Havlíčkova bude průjezdná s omezením. „Za komplikace se řidičům omlouváme,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Motoristé se do ulice Albertova dostanou z ulice Velehradská.

Komunikace v Albertově ulici patří městu. Její povrch u křižovatky s Havlíčkovou ulicí je ve špatném stavu. „Asfalt na silnici je hodně zvlněný. Místo je potřeba opravit tak, abychom předešli případným kolizním situacím,“ doplnil Hanzal. O opravu se postará společnost Správa a údržba silnic Kroměřížska, náklady činí zhruba 260 tisíc korun. Opraveno bude celkem 205 metrů čtverečních komunikace.

Rekonstruována bude i část povrchu ulice Za Květnou zahradou, která přiléhá k ulici Havlíčkova. Ulice Za Květnou zahradou bude kvůli těmto pracím ve dnech 21. až 25. srpna pro automobilovou dopravu uzavřena.

Radnice do budoucna plánuje významnější úpravu frekventované křižovatky Havlíčkova – Albertova. Zadala zpracování studie, jež prověří, zda by ji mohly řídit semafory. Silnice v Havlíčkově ulici patří Zlínskému kraji, jejím správcem je příspěvková organizace hejtmanství Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Křižovatka obou silnic není přehledná a stávají se tu poměrně často dopravní nehody. Denně tudy projede řada automobilů, které mimo jiné míří do kroměřížské nemocnice a do psychiatrické nemocnice. Cílem zvažovaných opatření je mimo jiné zklidnění dopravy v lokalitě.

Sdílejte článek

Tisknout článek