Košt svatomartinského vína zahájen

| 11.11.2016 |

Tiskové zprávy

Pátek 11. listopadu 2016 je ten jediný a náležitý den, kdy milovníci vína mohou začít ochutnávat letošní svatomartinské víno.

Na zaplněném Hanáckém náměstí dnes chvíli před polednem Jaroslav Němec, starosta města Kroměříž, zahájil ochutnávku svatomartinských vín.

„Symbolem letošního ročníku je jedenáctka, protože dnes v 11 hodin a 11 minut je to už jedenáct let od obnovení tradice svatomartinských vín. Dovoluji si připít na letošní ročník a přeji Vám všem, aby Vám letošní první víno chutnalo i společně s husou, která je s ním tak hezky spojena a abychom se zde ve zdraví v příštím roce společně sešli“, popřál starosta Jaroslav Němec všem přítomným a zároveň vyzval k slavnostnímu přípitku.

Zahájil tak tradiční svatomartinské hodování, které nabízelo návštěvníkům ty nejlepší svatomartinské speciality v teplých i studených variacích a od vinařů to nejlepší z jejich letošní produkce.

K poslechu i tanci hrála cimbálová muzika Josefa Marečka z Uherského Hradiště. Příjemné počasí umocnilo přátelskou a pohodovou atmosféru, a tak si všichni přítomní mohli v klidu korzovat mezi množstvím zajímavých stánků, vybírat suvenýry, ochutnávat nebo jen tak přátelsky povídat u pohárku dobrého vína.

Svatomartinské slavnosti byly v letošním roce zahájeny už v předvečer svátku sv. Martina, tzn. ve čtvrtek 10. listopadu, kdy se v 18 hodin vydal průvod sv. Martina od kostela sv. Jana Křtitele Kovářskou ulicí na Velké náměstí, kde byl pro velké i malé návštěvníky ve spolupráci s dobrovolníky z farnosti sv. Mořice připravený již tradiční kulturní program, ve kterém nechyběla dobová hudba, historické tance nebo efektní ohňová show.


Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek