Koalice: Programové prohlášení na období 2018–2022 se podařilo naplnit

| 09.09.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Koalice na kroměřížské radnici, kterou tvoří Nezávislí, tři koaliční zastupitelé zvolení za Zdravé Kroměřížsko, Občanští demokraté a nezávislé osobnosti, Česká pirátská strana a Česká strana sociálně demokratická, splnila drtivou většinu bodů svého programového prohlášení na volební období 2018–2022. „Nebylo jednoduché koalici vytvořit, ale následná spolupráce byla velmi dobrá. Přestože jsme se potýkali s koronavirem i s důsledky války na Ukrajině a s energetickou krizí, podařilo se splnit takřka vše, co jsme lidem slíbili,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí). Koalice se v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu opírá o 16 hlasů.

Jaroslav Němec: Máme parkovací dům, dokončujeme nové byty v Havlíčkově ulici

Městu se podařilo postavit nový parkovací dům s vjezdem z ulice Velehradská. Momentálně probíhá přestavba domu bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici na startovací byty pro mladé a na byty pro seniory, která bude hotová příští rok. „Máme také pozemky a probíhá příprava stavby nové sportovní haly, kterou nové vedení města bude moci zahájit,“ řekl starosta Jaroslav Němec (Nezávislí). Radnice dokončila opravu povrchů ve Vodní ulici, revitalizaci náměstí Míru a opravila lávku pro pěší přes řeku Moravu. Město pokračovalo v opravě dětských hřišť. A postavilo nová sportoviště na Barbořině v ulici Bedřicha Zelinky a v Kotojedech.

 

Daniela Hebnarová: Zřídili jsme dětskou skupinu, podpořili mobilní hospic a chystáme opravu smuteční síně i kina Nadsklepí

Město zřídilo v prostorách Mateřské školy Mánesova dětskou skupinu pro děti od jednoho roku do tří let. „Vnímám to jako významnou službu mladým rodinám. Modernizovali jsme také učebny základních škol. Mysleli jsme ale i na nevyléčitelně nemocné občany, kterým pomáhá mobilní hospic. Umožňuje jim trávit poslední okamžiky doma se svými blízkými,“ poznamenala místostarostka Daniela Hebnarová (ODS). Radnice připravuje také projektovou dokumentaci na rekonstrukci smuteční síně, sanací sklepních prostor zahájila opravu kina Nadsklepí a začala také s opravami komplexu kanovnických domů v Jánské ulici, kde sídlí základní umělecká škola.

 

Vratislav Krejčíř: Zavádíme chytré technologie a vylepšujeme komunikaci s občany

Vedení města zavedlo pravidelné hodiny pro veřejnost, lidé mohou na radnici za starostou a místostarosty se svými problémy či podněty přijít každou první středu v měsíci. Město má nový turistický web www.kromeriz.eu, novou grafickou podobu dostal Kroměřížský zpravodaj a občanům slouží aplikace Munipolis se systémem Mobilní Rozhlas, jejímž prostřednictvím město rozesílá občanům e-maily s informacemi z radnice a kde lidé také mohou hlásit závady na městském majetku. „Radnice začala využívat i CityVizor, webovou aplikaci, která nahradila předchozí rozklikávací rozpočet. Na internetových stránkách https://smart.mesto-kromeriz.cz/ lidé mohou sledovat obsazenost parkoviště na Velkém náměstí či pohyb autobusů MHD,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř (Piráti). Ke zlepšení kondice občanům slouží nová workoutová hřiště na Hanáckém náměstí a ve Vážanech.

 

Vít Peštuka: Podpořili jsme sociální služby a obnovili lokality Barbořina a Medkovy rybníky

O 2,5 milionu korun je oproti konci minulého volebního období vyšší roční podpora registrovaných sociálních služeb. „Mysleli jsme i na investice v této oblasti. Za všechny zmíním přestavbu pavilonu v domově Barborka na denní stacionář pro klienty od 15 let s těžkým zdravotním postižením,“ dodal místostarosta Vít Peštuka (TOP 09). Město pracuje i na obnově lesoparku Barbořina a lokality Medkovy rybníky, na obou místech vznikla naučná stezka doplněná lavičkami. Na řadě míst byly vysazeny nové stromy a keře, ať už se jedná o rušná náměstí, místní části nebo o lokality na okraji města.

 

Karel Holík: Máme novou strojovnu zimního stadionu i moderní kontejnery na odpad

Radnice dokončila opravu strojovny a technologie chlazení zimního stadionu, která by měla být předzvěstí dalších nákladných oprav sportovišť. V centru města i na sídlištích byly instalovány nové polopodzemní a podzemní kontejnery. „Díky uvolnění míst po starých kontejnerových hnízdech vznikla nová parkovací místa. V dopravě se nám podařil pilotní projekt v podobě světelného přechodu pro chodce v ulici Moravská, který pomocí zemních LED návěstidel upozorňuje řidiče na to, že silnici přechází člověk. Vylepšili jsme i dopravní značení pro cyklisty, kteří konečně mohou legálně projet po silničním mostě přes řeku Moravu,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Sdílejte článek

Tisknout článek