Knihovna se otevírá čtenářům, Dům kultury zprovozní pokladny

| 02.12.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Knihovna Kroměřížska ve čtvrtek 3. prosince otevře dveře čtenářům v téměř běžném režimu. Naproti tomu Dům kultury stále nemůže realizovat připravené programy, ale návštěvníkům budou postupně k dispozici všechny pokladny. „O tom, že se situace kolem koronavirové nákazy lepší, svědčí fakt, že se postupně zmírňují vládní nařízení. Je dobře, že je možné lidem zpřístupnit alespoň některá zařízení, a doufám, že se brzy dočkáme i možnosti navštívit divadla nebo koncerty,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Knihovna na Slovanském náměstí bude od čtvrtka fungovat v obvyklé provozní době kromě sobot. Podle ředitelky Šárka Kašpárkové je však stále třeba dodržovat jistá omezení a nařízení. „Vstup do knihovny je možný pouze se zakrytým nosem a ústy a po použití desinfekce. Návštěvníci by měli mezi sebou dodržovat rozestupy. Platí také omezený počet současně přítomných v jednom oddělení knihovny,“ doplnila Kašpárková. V oddělení pro dospělé čtenáře smí být najednou maximálně 20 osob, v dětském je maximum deset dětí naráz, ve studovně, čítárně a multimediálním oddělení smí pobývat nejvýše čtyři lidé současně.

Pobočky Knihovny Kroměřížska budou návštěvníkům k dispozici od pondělí 7. prosince a i tady platí povinnost nosit roušky, používat desinfekci a dodržovat rozestupy. Podle plochy jednotlivých knihoven bude omezený i tady počet přítomných.

Ve složitější situaci se nachází kroměřížský Dům kultury. Podle platných opatření není možné realizovat pro diváky divadelní představení, filmová promítání ani koncerty a jiná vystoupení. Návštěvníkům se od 3. prosince otevírá Expozice Karla Kryla v suterénu Klubu Starý pivovar v Prusinovského ulici. „V Nadsklepí a kulturáku budou prozatím v provozu pouze pokladny, aby bylo možné vracet vstupenky na zrušené pořady roku 2020. Zároveň tu zájemci mohou provést rezervace na projekty roku 2021,“ dodal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Pokladny v Domě kultury a Expozici Karla Kryla je možné využít od 3. prosince, pokladna v kině Nadsklepí se otevře 7. prosince. Otevírací doba pokladen je na webu https://www.dk-kromeriz.cz/vstupenky.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek