Knihovna půjčuje bezkontaktně knihy i společenské hry, filmy a e-knihy

| 12.03.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Knihovna Kroměřížska funguje i v době platných omezení a opatření proti šíření koronaviru. Její pracovníci se snaží, aby knihy a další materiály pomohly lidem zvládnout nelehké období. „Kniha je přesně tím, co nám všem může přinést radost, pobavení a pomůže nám smysluplně strávit čas, který není možné trávit venku nebo se svými nejbližšími,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Knihovna Kroměřížska je v provozu prostřednictvím výdejního okna. Její pracovníci tak stále připravují „komínky“ objednaných knih pro své čtenáře. „Denně vyřídíme několik desítek e-mailových objednávek, k tomu požadavky telefonické a také ve formě papírových seznamů knih od čtenářů neholdujících technice. Za leden a únor jsme vyřídili celkem 902 e-mailů. Zodpovídáme dotazy našich čtenářů. Nejméně třikrát za den vybíráme boxy na vracení knih, knihy vracíme přes knihovní systém a následně zařazujeme. Při veškeré naší činnosti dodržujeme hygienická nařízení, dezinfikujeme povrchy, používáme respirátory,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Za první dva měsíce letošního roku prošlo systémem knihovny 3 830 čtenářů - někteří jen vraceli materiály do boxu, někteří půjčovali a někteří obojí. Vypůjčeno bylo celkem 19 420 dokumentů. Kromě klasických knih si zájemci mohou půjčovat společenské hry, zvukové knihy, e-knihy a DVD s filmy.

Sdílejte článek

Tisknout článek