Knihovna Kroměřížska po svátcích otvírá 3. ledna

| 20.12.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Knihovna na Slovanském náměstí má za sebou rok, během něhož musela v důsledku koronavirových omezení měnit otvírací dobu, způsob půjčování i organizaci a přípravu nejrůznějších akcí a programů, které jsou nedílnou součástí činnosti knihovny. „V současné době fungujeme v běžném režimu, nepřipravujeme však dočasně lekce a programy pro školy. Knihovna Kroměřížska se v novém roce otvírá v pondělí 3. ledna a jednotlivá oddělení jsou návštěvníkům k dispozici v obvyklých dnech a časech,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

„Vloni jsme byli po určitou dobu nuceni knihovnu zcela uzavřít, poté jsme přešli na bezkontaktní výdej předem objednaných a rezervovaných výpůjček přes okénko, byli jsme vděčni za to, že můžeme našim klientům umožnit půjčování knih alespoň tímto způsobem. Ale ještě raději jsme, když mohou nyní čtenáři přijít osobně a vybrat si podle svých představ a přání,“ řekla Kašpárková. V prostorách knihovny je třeba dodržovat určitá pravidla – používat dezinfekci, respirátory a dodržovat alespoň dvoumetrové rozestupy. Návštěvníci by se měli v budově dodržovat pouze po nezbytně nutnou dobu. V oddělení pro dospělé může být ve stejnou dobu maximálně 15 osob, v dětském oddělení nejvýš osm. 

„Ráda bych ještě našim čtenářům a návštěvníkům popřála úspěšný nový rok,“ dodala Kašpárková.

Knihovna Kroměřížska má kromě hlavního sídla na Slovanském náměstí pobočky ve městě i v místních částech. V provozu jsou městské pobočky Knihovna Oskol v Úprkově ulici a výpůjční místo v Domě s pečovatelskou službou v Nitranské. Knihovna Barbořina v Lutopecké ulici je uzavřena kvůli rekonstrukci budovy. Pobočky v místních částech fungují v Bílanech, v Hradisku, v Postoupkách, v Těšnovicích a v Trávníku. Bližší informace a otvírací dobu najdou zájemci na webu Knihovny Kroměřížska www.knihkm.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek