Klub Starý pivovar představuje vylepšený interiér

| 02.02.2016 |

Tiskové zprávy

Divadelní spolek Kroměříž vznikl pod tímto názvem v roce 2006 a pokračuje ve více jak 150leté tradici ochotnického divadelnictví v Kroměříži.

Své útočiště má jíž mnoho sezón ve druhém a třetím patře Klubu Starý pivovar. Tyto prostory si se souhlasem vedení města Kroměříž od Domu kultury pronajal od začátku letošního roku.

V Klubu každý rok připravuje dvě až tři premiéry a nabízí divákům i předplatné, které obsahuje sedm představení ochotnických spolků z celé české republiky, a to vždy v měsících září až březen.

V prázdninových měsících pak pořádá letní Divadlení na nádvoří klubu a radnice a také prestižní celorepublikový Divadelní festival Ludmily Cápkové.

Klub Starý pivovar měl před deseti lety téměř nulovou návštěvnost a sloužil spíše jako tržnice pro příležitostné obchodníky a pro předváděcí akce „šmejdů“.

Dnes, především díky práci Divadelního spolku, klub pravidelně navštěvuje cca pět až šest tisíc návštěvníků ročně. Organizátorům záleží na jejich spokojenosti nejen během představení, ale také v čase před a po vystoupení, a tak se postarali o vylepšení podmínek jak pro účinkující, tak i pro samotné diváky.

Hned v prvních dnech roku divadelníci zrekonstruovali podium, které bylo v nevyhovujícím stavu, interiér divadelního sálu a v neposlední řadě i zútulnili divadelní bar v retro stylu. V těchto prostorách si návštěvníci můžou nejen umocnit zážitek z programu, ale zároveň se vrátit do časů našich babiček, jak je vidět z přiložených fotografií.

Divadelníci chtějí postupně rozšířit nabídku kulturních programů ve spolupráci s dalšími organizacemi působícími v oblasti kultury a oslovit tak širokou veřejnost, ať už z oblasti výtvarného, hudebního nebo divadelního umění.

„Našim smělým cílem v nejbližších dvou letech je zajistit Klubu Starý pivovar aspoň 1 200 spokojených návštěvníků měsíčně,“ sdělil předseda Divadelního spolku Kroměříž Jiří Kašík.

Více informací o programu a možnostech pro návštěvníky Klubu Starý Pivovar najdete na internetové adrese: info@mojekromeriz.cz 

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek