Klienti domovů dostali mikulášský dárek i dopis s přáním

| 08.12.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Za klienty pobytových zařízení Sociálních služeb města Kroměříže (SSKM) se každoročně v prvním prosincovém týdnu vydávají členové vedení města, aby jim předali mikulášský balíček plný ovoce a osobně popřáli příjemné prožití nadcházejících vánočních svátků a zdraví a spokojenost v blížícím se novém roce. „Letos nám bohužel hrozba nákazy koronaviru a uzavřené domovy toto příjemné setkání s mikulášskou nadílkou neumožnily. Zapojili jsme se tedy s kolegy z vedení města do projektu P.S. – Papírové souznění a všem obyvatelům kroměřížských domovů napsali dopis, v němž jsme vyjádřili nejen přání příjemného prožití Vánoc, ale také víru v lepší časy,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

O ovocné balíčky plné vitamínů klienti domovů nepřišli, jen se o jejich spravedlivé rozdělení letos postarali pracovníci SSKM v jednotlivých zařízeních. Zároveň s nimi dostali každý již zmíněných dopis s přáním podepsaný starostou Kroměříže Jaroslavem Němcem, místostarostkou Danielou Hebnarovou, místostarosty Vítem Peštukou, Karlem Holíkem a Vratislavem Krejčířem a tajemnicí městského úřadu Veronikou Škrabalovou. „Jsem ráda, že členové vedení radnice myslí na naše klienty. Zvláště v této nelehké době, kdy kontakt obyvatel domovů s děním mimo pobytová zařízení je určitě komplikovanější,“ dodala ředitelka SSKM Dagmar Klučková.

Zástupci města navštěvují před Vánocemi zařízení Sociálních služeb města Kroměříže pravidelně. Setkání využívají k tomu, aby s jejich obyvateli hovořili o jejich přáních a potřebách, ale i o jejich životních příbězích a zkušenostech.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek