Když nemůžeš, tak přidej aneb cesta za zlatou obhajobou

| 03.10.2016 |

Tiskové zprávy

Přesně před rokem žáci ZŠ Oskol Kroměříž vybojovali historický sportovní úspěch v podobě vítězství na republikovém finále OVOV v Praze. Pro nezasvěcené soutěž OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů) je atletická soutěž skládající se z 10 disciplín, je zaměřena na všestrannost. Tvůrci této soutěže jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Již záhy po loňském triumfu vznikla vcelku troufalá myšlenka v podobě pokusu o zlatou obhajobu. Po nucené generační obměně družstva jsme za svým cílem vykročili poměrně jasnými vítězstvími v městském a poté i v okresním kole.

Následovalo kolo krajské v Otrokovicích, kde nás z oblak zpátky na zem vrátilo družstvo ze ZŠ Zašová, nicméně do republikového finále jsme se kvalifikovali, byť z druhého místa. Ovšem první porážka po dvou letech byla na světě. Tento okamžik nás zdravě nakopl k zodpovědnějšímu a intenzivnějšímu tréninku, a to především o prázdninách. Denní domácí a již z loňska osvědčený jedenkrát týdně společný trénink měla být ta správná cesta za obhajobou. Nyní všichni víme, že byla.

Ve dnech 9. - 10. září2016 tentokrát v Brně v krásném sportovním areálu VUT totiž naše školní družstvo ve složení Rusyn Vladislav, Raiskup Denis, Spáčil Filip, Ondřej Heichel, Dvorníková Valerie, Peričová Denisa, Tylšarová Miluše a Ghoubrial Věra fantasticky zabojovalo a výsledkem po poslední desáté disciplíně bylo 1. místo mezi všemi 40 finálovými družstvy opět v rekordním počtu dosažených bodů.  Hlavně se nám však podařila vysněná obhajoba loňského prvenství.

Krásný závěrečný ceremoniál proběhl před zraky mnoha bývalých i současných olympioniků a reprezentantů ČR, významných hostů soutěže a především rodičů některých našich závodníků. Dominanci a vynikající výkonnost našeho družstva zvýraznili navíc v soutěžích jednotlivců podle pohlaví a ročníku narození vítězstvími Petr Hudeček (2001), jenž získal absolutně největší počet bodů ze všech zúčastněných a Denisa Peričová (2003), stříbro bral Filip Spáčil (2003) a bronz vloni stříbrná Valerie Dvorníková (2003).

Letošní úspěch nemá obdobu, vždyť v minulých šesti účastích na republikovém finále jsme získali celkem 3 medailová umístění a letos jsme dosáhli na medaili 5 krát. Přitom konkurence neskutečně vzrostla.

Příčina tohoto úspěchu je v systematické všestranné sportovní přípravě během celého roku a v samotném závodě si děti vzaly za své navíc Zátopkovo moto této soutěže „ Když nemůžeš, tak přidej!

V neposlední řadě také děti pochopily vštěpovanou myšlenku, že nemusíš být nejlepší, ale v daný okamžik musíš být nejlépe připravený. A to dokázaly. Snad jim tato kréda vydrží a dokážou je přenést i do dalších oblastí svého života.

 

Připravil: PaedDr. Oldřich Gejda
               ředitel ZŠ Oskol Kroměříž

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek