Kampaň Do práce na kole podpoří cyklistiku a zdravý životní styl

| 27.01.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město Kroměříž letos podpoří kampaň Do práce na kole, jejímž cílem je, aby lidé při cestách do zaměstnání volili bezmotorovou dopravu – kola, koloběžky, běh, chůzi nebo i brusle. „Projekt podporuje městskou cyklistiku a další druhy aktivní a udržitelné dopravy, což má přínos v oblasti ekologie i zdravého životního stylu. Proto rada schválila zapojení Kroměříže do letošního ročníku kampaně,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Lidé, kteří se chtějí aktivně zapojit, se mohou od 1. února registrovat na webu www.dopracenakole.cz (záložka města – Kroměříž) do květnové výzvy, která proběhne od 1.5.2023 do 31.5.2023. „Principem akce je využívat k cestám do práce jakoukoliv jinou dopravu, než je automobil. Cesty si lidé, kteří se do kampaně zapojí, zapisují, a to buď do mobilní aplikace Do práce na kole nebo na webu. Podrobný návod je k dispozici na tomto odkazu,“ popsala Michaela Jiříková, koordinátorka projektu Zdravé město a místní Agenda 21, která má za město kampaň na starost.

Zájemci musí uhradit účastnický poplatek. „Mohou pak soutěžit v několika kategoriích pro jednotlivce i pro týmy od dvou až pěti členech, a kromě dobrého pocitu, že udělali něco pro své zdraví a pro životní prostředí, mohou navíc vyhrát zajímavé ceny,“ doplnila Jiříková. Kompletní pravidla květnové výzvy jsou na webu dopracenakole.cz/kvetnova-vyzva/pravidla-kvetnove-vyzvy. Vyhodnocení akce spojené s předáním cen je plánováno na červen.

Do práce na kole je projekt spolku Auto*Mat. Letošní ročník akce je již třináctý. Loni se k výzvě připojilo 45 měst a do ulic vyrazilo téměř 25 tisíc lidí. Podle údajů spolku účastníci svou aktivitou ušetřili 800 tun CO₂, když bezmotorovou dopravou celkem urazili 6,3 milionu kilometrů.

Sdílejte článek

Tisknout článek