Kalendář na rok 2024 představuje Kroměříž očima místních umělců

| 25.08.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Město Kroměříž vydalo nástěnný kalendář na rok 2024. Netvoří jej obvyklé fotografie kroměřížských dominant a zákoutí, o pohledy na zajímavá místa Kroměříže ale jeho majitelé nepřijdou. „Jednotlivé listy kroměřížského kalendáře na následující rok tvoří obrazy místních výtvarníků, přesněji řečeno fotografie jejich obrazů. Zdálo se nám zajímavé podívat se na město ne přes objektiv fotoaparátu, ale pohledem výtvarníka, pohledem originálním objevujícím oku běžného diváka skryté detaily,“ řekl radní Jiří Kašík.

Foto: TIC Kroměříž

Kalendář tvoří třináct výtvarných děl zachycujících arcibiskupský zámek, Květnou zahradu s rotundou a Foucaultovým kyvadlem, skryté a občas tajemné kouty Podzámecké zahrady nebo třeba psychiatrickou nemocnici, která ke Kroměříži rovněž neodmyslitelně patří. Jejich autory jsou členové Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska, kteří tato svá díla prezentovali na dubnovém Kroměřížském výtvarném salonu v Domě kultury v Kroměříži.

Kalendář je v prodeji ode dneška v Turistickém informačním centru Kroměříž v Prusinovského ulici vedle radnice a jeho cena je 140 korun. Pro turisty může být suvenýrem, připomínkou návštěvy Kroměříže, pro místní třeba vhodným dárkem pro blízké a pro představitele radnice slouží jako dárkový předmět prezentující město a jeho krásy.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek