Kalendář na rok 2020 nabízí pohled na Kroměříž z ptačí perspektivy

| 18.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice začala v těchto dnech prodávat nástěnný kalendář na příští rok. Po sérii kalendářů zachycujících historickou Kroměříž se téma opět vrací do současnosti, avšak pohledem, který nemá každý možnost spatřit. „Díky novým technologiím roste zájem o pohledy z ptačí perspektivy a tohoto trendu jsme se rozhodli využít jako téma pro nástěnný kalendář,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Aktuální letecké snímky si radnice nechala pořídit firmou CBS Nakladatelství v průběhu letošního roku. Třináct nejzajímavějších fotografií pak vybrala do kalendáře. „Samozřejmě jsme nemohli vynechat záběry historického centra nebo dominantních památek. Záměrně jsme ale použili také snímky méně obvyklých či méně fotogenických lokalit, jako jsou například Hanácké náměstí, areál nemocnice, průmyslová zóna nebo vlakové nádraží,“ popsal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Kalendář nazvaný „Kroměříž 2020 – Z ptačí perspektivy“ je v prodeji v Turistickém informačním centru na Velkém náměstí za 140 korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek