Kalendář na rok 2019 opět nabízí netradiční pohledy na zmizelou Kroměříž

| 25.10.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Právě v těchto dnech spatřil světlo světa nový nástěnný kalendář města Kroměříže na rok 2019. Po mimořádném zájmu o ten letošní, který přinesl netradiční pohledy na staré město v konfrontaci se současností, a po častých žádostech veřejnosti o pokračování, se odbor kultury a cestovního ruchu rozhodl využít stejný námět ještě jednou.

„Originální koláže historických fotografií s totožnými současnými pohledy na ulice, náměstí i jednotlivé stavby přinášejí natolik působivý výsledek, že je mnohdy obtížné historii a současnost rozeznat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý). Kalendář je v prodeji v Turistickém informačním centru za 140 korun.

„Dlouho jsme přemýšleli o tom, zda máme na kalendář využít stejný námět dvakrát po sobě. Když jsme ale viděli velmi pěkné ohlasy veřejnosti a první grafické návrhy s pohledy na dávno zmizelou Kroměříž, váhání šlo stranou,“ prozradil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Autorkou kalendáře je opět studentka Hana Čechlovská, která nafotila jak současné snímky s kompozicí umožňující autentické porovnání současných snímků s těmi dobovými, tak vytvořila i finální grafickou koláž. Historické fotografie do kalendáře poskytl Státní okresní archiv Kroměříž a Muzeum Kroměřížska. Originální nástěnné kalendáře vydává kroměřížská radnice už několikátým rokem.

Sdílejte článek

Tisknout článek