Kalendář města na rok 2022 na křtu koupíte s výraznou slevou

| 30.08.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice bude na středečním křtu prodávat kalendář města na rok 2022 s výraznou slevou. „Lidé, kteří na křest přijdou, pořídí kalendář za 99 korun. Potom se bude prodávat za 140 korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Křest kalendáře se uskuteční ve středu 1. září v 18:30 v Klubu Starý pivovar. Vstup je zdarma.

Součástí programu bude i projekce snímku Barokní velmož. Kmotry kalendáře nazvaného Kroměříž – Historická perla Moravy budou režisér a scénárista filmu Theodor Mojžíš, herec zlínského divadla Rostislav Marek a starosta Jaroslav Němec. Autorem kalendáře je fotograf a grafik městského úřadu Luděk Ovesný.

Kalendář tvoří třináct černobílých fotografií, neotřelých a originálních pohledů na město Kroměříž. „Jedná se o kalendář, který město ještě nemělo. Myslím, že bude ozdobou každé domácnosti a že může být i vhodným a reprezentativním dárkem,“ doplnil Němec. Kalendář se bude prodávat na slavnostním křtu, poté bude k dostání v Turistickém informačním centru na Velkém náměstí.

Program slavnostního křtu zahájí v 18:30 hudební vystoupení Marka Soldána. O půl hodiny později trio kmotrů kalendář představí. Po dalším hudebním vstupu Marka Soldána bude v 20 hodin následovat projekce filmu Barokní velmož.

Sdílejte článek

Tisknout článek