K oslavám Dne válečných veteránů se připojila i Kroměříž

| 11.11.2015 | Šárka Kučerová

Při příležitosti Dne válečných veteránů 11. listopadu se na kroměřížském hřbitově konal pietní akt. U Památníku obětem 1. a 2. světové války se sešli zástupci vedení města v čele se starostou Jaroslavem Němcem a představitelé Armády České republiky a regionálních organizací Českého svazu bojovníků za svobodu a Sdružení válečných veteránů ČR, aby se poklonili památce těch, kteří jak v době minulé, tak i v současnosti hájí principu svobody a demokracie.

Den válečných veteránů se slaví symbolicky v jedenáctý listopadový den, kdy byla v roce 1918 u francouzského Compiégne podepsána dohoda mezi Spojenci a Německem, čímž definitivně skončila 1. světová válka.

Česká republika slaví tento svátek od roku 2001 a připojuje se tak k akcím, které připomínají všechny, kteří obětovali své životy v boji za svobodu, i ty, kteří v současné době stojí na straně spravedlnosti a nezávislosti.