Jarní divadelní předplatné Domu kultury nabídne komedie i pohled do českých dějin

| 12.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Dům kultury v Kroměříži začne v úterý 19. listopadu prodávat jarní divadelní předplatné. „Nabídka je pestrá. Zahrnuje populární komedie pražských divadel, životopisnou inscenaci o životě Karla Čapka, ale také třeba Fidlovačku v podání Slováckého divadla v Uherském Hradišti,“ poznamenala místostarostka Daniela Hebnarová.

Dům kultury pro jarní předplatné připravil novinku nazvanou „Sudá – lichá“. „Snahou je, aby se všichni zájemci mohli dostat i k lukrativnějším místům v přední části sálu. V úterý 19. listopadu v 16:00 se začne předplatné prodávat jen v pokladně Domu kultury, kde lidé koupí jen vstupenky v sudých řadách. V 18:00 pak spustíme i prodej na internetu s platbou hned bez rezervace, kde naopak budou k dispozici jen místa v lichých řadách,“ popsal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Divadelní předplatné zahájí ve čtvrtek 16. ledna 2020 představení Mrzák inishmaanský v podání Kašpar divadla v Celetné. Diváky čeká komedie o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky. Jako druhé budou ve čtvrtek 13. února 2020 na řadě Drobečky z perníku. Inscenaci Neila Simona, dojemnou komedii inspirovanou skutečným příběhem, přiveze do Kroměříže Agentura Harlekýn.

Ve čtvrtek 12. března 2020 Kroměřížané uvidí Fidlovačku Josefa Kajetána Tyla, se kterou dorazí herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti. V úterý 21. dubna 2020 se na pódiu kulturního domu představí Městská divadla pražská, Divadlo Rokoko, s inscenací Čapek, která sleduje poslední chvíle života spisovatele, ve kterých musel čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval.

Jarní předplatné uzavře v úterý 12. května 2020 The Naked Truth - Odhalená pravda v podání Společnosti STAGEARTCZ. „Půjde o komedii, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu,“ doplnil Sedláček.

Předplatné přijde na 1600 korun pro řady 1 až 9 a na 1400 korun od desáté řady a dál. Více informací je na webu www.dk-kromeriz.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek