Hudba v zahradách a zámku láká na třináctiletého klavíristu z Kroměříže

| 17.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Třináctiletý nadaný klavírista z Kroměříže Jan Schulmeister patří k hvězdám 21. ročníku festivalu Hudba v zahradách a zámku Kroměříž. Zahrnuje čtyři koncerty, které se od června příštího roku uskuteční ve skleníku či barokní rotundě Květné zahrady. „Lidé mohou udělat radost svým blízkým na Vánoce koupí dárkových permanentek na všechny čtyři koncerty za 790 korun. Ušetří tak na základním vstupném 300 korun a budou mít rezervovaná místa v předních řadách sálu,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Talentovaný rodák z Kroměříže, teprve třináctiletý Jan Schulmeister, se představí hned na zahajovacím koncertu festivalu 23. června ve skleníku Květné zahrady. „“V mozartovském programu ho doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera,“ dodal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Druhý koncert konaný 30. června bude svátkem opery. Árie z oper Mozarta, Verdiho a Donizettiho přednesou sopranistka Eva Kývalová a barytonista Lukáš Bařák spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Třetí koncert je plánován na 16. července do rotundy Květné zahrady. Je věnován 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. „Jeho skladby, díla Josefa Antonína Štěpána, arcivévody Rudolfa Jana a dalších předvede virtuóz na kladívkový klavír Jaroslav Tůma společně s houslistkou Lucií Sedlákovou Hůlovou,“ doplnil Sedláček. Závěrečný koncert 24. července bude tradičně patřit absolventům Mezinárodních dirigentských kurzů ve Zlíně a v Kroměříži za účasti Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Více informací je na webu www.dk-kromeriz.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek