Hladina řeky Moravy v Kroměříži se drží na druhém stupni povodňové aktivity

| 16.10.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Hladina řeky Moravy v Kroměříži se stále drží na druhém stupni povodňové aktivity. „Učinili jsme nezbytná opatření a situaci sledujeme. Věřím, že povodeň se přežene a že ve městě žádné škody nezpůsobí,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Hladina řeky se podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu snížila za posledních 24 hodin asi o 20 centimetrů. K 11:00 se držela na 573 centimetrech, třetí stupeň povodňové aktivity se na řece Moravě v Kroměříži vyhlašuje při dosažení 600 centimetrů.

„Očekáváme pokles, jakmile přes Kroměříž protečou zvýšené průtoky z Bečvy. V Přerově se už včera dostali pod druhý stupeň povodňové aktivity a hladina tam nadále klesá,“ řekl Petr Vodák, tajemník povodňové komise města a vedoucí radničního odboru životního prostředí.

Podle něj by významný nárůst průtoků neměly přinést ani meteorology slibované deště. „Déšť může očekávaný pokles hladiny zdržet, třetího stupně povodňové aktivity bychom ale dosáhnout neměli,“ dodal Vodák. Ve městě podle něj velká voda nepřinesla mimořádné události. „Hasiči čerpali sklep v Trávnických zahrádkách. Nad jezem na Strži se Morava rozlila směrem k Mlýnskému lesu. Tyto rozlivy jsou při každé povodni obvyklé, uzavřel Vodák.

Aktuální situaci lze sledovat na webu Českého hydrometeorologického ústavu na odkazu http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_prfdyn.php?seq=307199.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek