Hanácké náměstí ožije silvestrovskou oslavou, bude i ohňostroj

| 15.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížané se po roční odmlce opět dočkají organizované oslavy příchodu nového roku na Hanáckém náměstí. Program zahrnující vystoupení rockové skupiny Argema i ohňostroj začne 31. prosince v 18:00. „Rád bych pozval všechny obyvatele města ke společnému přivítání roku 2020,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Akci pořádá Dům kultury a město Kroměříž. „V pauze uprostřed koncertu skupiny Argema, kolem 18:45, návštěvníky akce pozdraví pan starosta Němec, který poté zahájí slavnostní silvestrovský ohňostroj s hudebním doprovodem,“ uvedl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Na akci bude zajištěno občerstvení, a to včetně horkých nápojů.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži v posledních letech obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V roce 2017 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.

Sdílejte článek

Tisknout článek