Evropské peníze umožní zřízení dětské skupiny pro nejmenší děti

| 18.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Mateřská škola Mánesova získala dotaci z evropských fondů, díky které bude moci od ledna příštího roku zřídit takzvanou dětskou skupinu pro děti od jednoho roku do tří let. „Těší mě, že se nám podařilo evropské peníze získat a že budeme moci vyjít vstříc rodičům, kteří mají o tuto službu zájem,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Zřízení dětské skupiny či jeslí má radniční koalice v programovém prohlášení. Podle Pavlíny Cvekové z odboru regionálního rozvoje získá školka na tyto účely zhruba 3,3 milionu korun, a to na období od 1. ledna 2020 až 30. června 2022. Dalších asi 170.000 korun činí spolufinancování z vlastních zdrojů. „Bližší informace týkající se přihlašování dětí, školkovného, provozní doby a podobně budou zveřejněny během podzimu na internetových stránkách Mateřské školy Mánesova,“ dodala Cveková.

Mateřská škola má volné prostory, které byly pro potřeby dětské skupiny upraveny. Kapacita bude 12 dětí. „V případě, že zájem o dětskou skupinu provozovanou MŠ Mánesova bude větší, zvážíme navýšení její kapacity,“ řekla Hebnarová. Radnice zřízením dětské skupiny reaguje na zájem občanů města, který vyjádřili v anketě pořádané na internetových stránkách radnice.

Dětské skupiny již v Kroměříži fungují, zřizují je soukromí provozovatelé. Jejich kapacita je ale naplněna. Dětské skupiny pomáhají rodičům ve slaďování rodinného a pracovního života, a to i díky provozní době přizpůsobené potřebám rodičů.

Sdílejte článek

Tisknout článek