Dům kultury bude od září vytápět nová kotelna

| 19.07.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

V Domě kultury v Kroměříži byla zahájena rekonstrukce plynové kotelny. Zakázku provádí brněnská firma ERDING a hotová by měla být do konce září tohoto roku. „Kotelna zajišťující vytápění všech prostor Domu kultury včetně momentálně uzavřené restaurace, kuchyně, kavárny a bowlingu a zajišťující doposud centrální ohřev teplé vody byla již velmi zastaralá. Nová instalovaná technologie by měla být jednak méně poruchová a především úspornější,“ uvedl důvody změny radní Jiří Kašík.

V rámci rekonstrukce kotelny dojde k výměně kotlů, technologického zařízení kotelny a k přepojení rozvodů. Odstavený bude stávající centrální ohřev teplé vody, který byl především vzhledem k délce rozvodů v objektu neekonomický. Centrální ohřev vody přejde na elektrický ohřev lokální v jednotlivých místech spotřeby. V souvislosti s tím bude nutné provést i některé stavební práce, výměnu obkladů a baterií.

„Rekonstrukce kotelny a s tím související práce v Domě kultury v Kroměříži budou stát bezmála 9,5 milionu korun. Přinesou však záhy značné úspory. Ušetříme díky nižší spotřebě energií i za servis a opravy zařízení kotelny, které nás v případě staré a dosluhující technologie stály nemalé peníze,“ doplnil ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek