Do sbírky potravin, drogerie a léků na pomoc Ukrajině přispěla asi stovka lidí

| 08.03.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Pomoc Ukrajině

Zhruba stovka lidí zatím přinesla na kroměřížskou radnici trvanlivé potraviny, drogerii a volně dostupné léky, aby tak podpořila uprchlíky z válkou postižené Ukrajiny. „Rád bych poděkoval každému, kdo přispěl a lidem v nouzi pomohl. Sbírka nadále pokračuje. Dá se totiž očekávat, že uprchlíků bude v dalších dnech přibývat, a i oni budou naši pomoc potřebovat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Potraviny a další věci byly dosud distribuovány lidem, o jejichž ubytování se postaralo město ve spolupráci se Střední školou hotelovou a služeb Kroměříž. „Celkem se vydalo asi 100 kilogramů potravin a hygienických potřeb,“ dodal vedoucí radničního odboru zdravotnictví a sociálních věcí Radovan Klabal. Pomoci se dostalo i 12 uprchlíkům ubytovaným v Cetechovicích.

Podle vedoucí odboru kancelář úřadu Marie Navrátilové lidé do sbírky nosí častěji hygienické potřeby. „Nejvíce máme dětských plen. Lidé nosí také sprchové gely, šampony, krémy, mýdla, čisticí prostředky či papírové kapesníky a ubrousky. Z potravin jsou to nejčastěji přílohy – těstoviny, rýže či čočka, konzervy, ale i sladkosti, hotová jídla do mikrovlnky, kartony mléka nebo balené vody,“ poznamenala Navrátilová.

Sběrné místo ve vestibulu radnice na Velkém náměstí je otevřeno od 1. března, a to v pracovní době městského úřadu. Lidé mohou nosit masové, zeleninové či jiné konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, cukr, sirup, dětskou výživu, cukrovinky, balené vody a další potraviny s delší dobou spotřeby. Z hygienických prostředků se sbírají šampony, sprchové gely, kartáčky, pasty, vlhčené ubrousky, pleny, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, toaletní papíry či papírové kapesníky. Radnice přijímá i volně prodejné léky.

Sdílejte článek

Tisknout článek