Do plánu zimní údržby přibyly komunikace v Trávníku

| 21.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Do plánu zimní údržby v Kroměříži jsou zařazeny i komunikace k lokalitě nově budovaných domků v části města Trávník. Jiné změny v plánu zimní údržby nejsou, uvedl místostarosta Marek Šindler. Zimní údržbu chodníků a komunikací zajišťují Kroměřížské technické služby. Udržují asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů komunikací.

Podle Vlastimila Foltýna z odboru správy majetku města a služeb se na nadcházející zimu nepořizovala žádná nová technika na zimní údržbu. Technické služby ji nadále budou zajišťovat pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusy další techniky včetně dvou chodníkových fréz či traktoru s radlicí. „Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně i s pomocí lidí vykonávajících veřejně prospěšné práce,“ dodal Šindler.

Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Zimní údržba v loňském roce stála město téměř 4,8 milionu korun. Náklady za zimní měsíce letošního roku, to jest od ledna do konce března 2017, činily zhruba 3,6 milionu korun. Další peníze si letos vyžádá ještě případná údržba chodníků a komunikací na konci roku.

Sdílejte článek

Tisknout článek