Do mateřských škol podali rodiče při letošním zápisu dětí 462 přihlášek

| 14.06.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Mateřské školy zřizované městem Kroměříží přijaly pro školní rok 2023/2024 celkem 462 přihlášek. Někteří rodiče podali přihlášku na dvě i více mateřinek, a to v celkem 170 případech, mezi nimiž bylo také 25 žádostí o přijetí dětí z okolních obcí. „K dnešnímu dni jsme přijali do mateřských škol 292 dětí. Město má ve školkách pro následující školní rok 311 míst. Pro děti starší tří let, které jsou přijímány přednostně, jsou tedy místa zajištěna. Přesný a definitivní počet přijatých dětí bude známý ve druhé polovině června,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Vedení mateřských škol musí počítat s místy pro děti, které se do školek vrátí kvůli dodatečným odkladům školní docházky. Také přijímání mladších dětí ve věku od dvou do tří let bude probíhat postupně. „V takovýchto případech je třeba počítat se snížením počtu dětí ve třídě a poté, co dosáhnou hranice tří let, doplňovat uvolněná místa dalšími dětmi,“ upřesnil vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Město Kroměříž je zřizovatelem osmi mateřských škol: MŠ Gorkého (včetně pracoviště Trávník), MŠ Kollárova (včetně školky Těšnovice), MŠ Mánesova (pod níž spadají mateřská škola s křesťanským zaměřením, MŠ Štěchovice a pracuje tu i dětská skupina pro děti od 18 měsíců), MŠ Vážany, MŠ Páleníčkova, MŠ Spáčilova, MŠ Štítného a MŠ Žižkova (včetně školky v Postoupkách).

Sdílejte článek

Tisknout článek