Do kroměřížských základních škol nastoupilo 325 prvňáčků

| 06.09.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Do šesti kroměřížských základních škol zřizovaných městem v Kroměříži nastoupilo 325 prvňáčků, tedy o jednoho více, než tomu bylo loni. Šťastné vykročení do školních let jim první školní den přišli popřát představitelé kroměřížské radnice v čele se starostou Jaroslavem Němcem.

Do devíti městem zřizovaných mateřských škol nastoupilo nově 305 dětí, loni jich bylo o patnáct více. „Volných míst jsme měli zhruba 330. Do školek přijímáme děti průběžně po celý rok,“ uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Kroměřížské základní školy v minulém školním roce navštěvovalo 2852 dětí, letos jich nastoupilo 2922. Do mateřských škol zřizovaných městem loni chodilo 995 dětí, letos jich je zatím o tři méně.

Přes léto se v kroměřížských školách pilně pracovalo. Probíhá realizace velkého projektu Škola pro všechny – věda hrou, který zahrnuje úpravy ve čtyřech školách a na Základní škole Slovan pokračovala rekonstrukce sociálních zařízení. „„Opravy a údržba byly ale naplánované ve všech školách zřizovaných městem,“ uzavřel starosta Němec.

Sdílejte článek

Tisknout článek