Do Kroměříže míří na jaře divadla Kalich, Ungelt a Divadlo Petra Bezruče

| 22.11.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Dům kultury připravil na první polovinu roku 2023 sérii pěti divadelních představení. Díky jarnímu předplatitelskému cyklu se mohou Kroměřížané těšit na populární herecké hvězdy i zajímavé tituly. „Abonentní divadelní cyklus má v Kroměříži dlouholetou tradici. Lidé mají o sérii představení tradičně velký zájem a doufám, že tomu tak bude i tentokrát. Připravena je totiž pětice velmi zajímavých her, které do Kroměříže přivezou takové herecké osobnosti, jako jsou manželé Dykovi, Pavla Tomicová, Martin Trnavský nebo Vilma Cibulková,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Prvním titulem bude 10. ledna divadelní adaptace humorné i dojemné novely Oskar a růžová paní v podání herců Komorního divadla Kalich. V režii Jakuba Nvoty se v Domě kultury představí Josef Polášek v roli Oskara a Pavla Tomicová, coby obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, dnes záhadná, úžasná babi Růženka. Právě ona pomůže Oskarovi stihnout prožít to, co dlouhý život nabízí, ve zkráceném čase, který mu ještě zbývá.

V pátek 10. března zamíří do Kroměříže Divadlo Petra Bezruče s inscenací Špinarka, kde v hlavní roli exceluje Markéta Matulová. Intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky. Diváci sledují kariéru Věry Špinarové, která ač žije v „blbé době“, stává se jednou z nejvýraznějších českých zpěvaček.

Třetí hrou v programu jarního divadelního cyklu je Slepice na zádech Divadla Ungelt. Bláznivá groteska o šílenství, se zabývá odpovědí na otázku, zda situace, kdy manžel zapomněl na manželčiny narozeniny, je dostatečným důvodem k vraždě… V hlavních rolích se objeví Tatiana Dyková a Vojtěch Dyk, Komedie je na programu v úterý 28. března.

Dubnovým dílkem divadelní skládačky je hra autora a režiséra Jakuba Nvoty Fachman. Zoufale romantická komedie ze stavebního prostředí, jejímž hrdinou je malý člověk postavený před nezvládnutelnou překážku – jeho manželství se rozpadá díky duševní poruše jeho ženy, která po nehodě vnímá okolní svět jako děj oblíbených knih. Divadelní spolek Frída bude ve čtvrtek 13. dubna „zastupovat“ v hlavní roli Martin Trnavský.

Jarní cyklus předplatného uzavře 16. května představení Královny divadelního spolku SpoluHra Praha. Komedii plnou upřímného humoru, který drží člověka nad vodou a pomáhá mu zdolávat i ty nejtěžší překážky, režíroval Petr Svojtka. Tři ženy, které se sejdou v lázeňském pokoji a nemají spolu nic společného kromě úkolu naučit se žít své nové životy, představují Vilma Cibulková, Jana Boušková v alternaci s Martinou Hudečkovou a Karolína Půčková.

„Předprodej cyklu bude zahájen 29. listopadu na pokladně Domu kultury od 16. hodiny sudé řady a on-line na www.dk-kromeriz.cz  od 18. hodiny řady liché. Od 30. listopadu pak bude prodej probíhat dle běžného režimu. Jedna osoba si může zakoupit maximálně čtyři permanentky. Cena jedné je 2.250Kč do 9. řady a 1.950Kč od 10. řady,“ informoval ředitel Domu kultury v Kroměříži Pavel Sedláček.

Sdílejte článek

Tisknout článek