Dny evropského dědictví lákají k návštěvě památek i v Kroměříži

| 07.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Také letos v září se pro nejširší veřejnost otevřou po celé Evropě brány nejrůznějších zajímavých objektů. V rámci Dnů evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) mohou zájemci ve dnech od 9. do 17. září navštívit i v Kroměříži nejzajímavější památky za zvýhodněnou cenu nebo zdarma, popřípadě si prohlédnout a navštívit místa, která nejsou běžně a s výkladem k vidění. Tématem letošního ročníku je Život v památkách.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži připravil pro zájemce o prohlídku zámecké obrazárny ve dnech od 9. do 17. září padesátiprocentní slevu na vstupném. Obrazárnu lze navštívit ve dnech, kdy je zámek pro veřejnost otevřený, což je v září od úterý do neděle vždy od 8.30 do 17 hodin. Květná zahrada přichází s mimořádnou nabídkou prohlídky Rotundy v ceně základního vstupného do zahrady, a to v neděli 17. září od 9 do 18 hodin. Zájemcům budou v rámci Dnů evropského dědictví přístupné také kostely Nanebevzetí Panny Marie, sv. Jana Křtitele a sv. Mořice, kde mohou absolvovat prohlídku zdarma a s průvodcem. „Ve zmíněných objektech probíhá dlouhodobě projekt Otevřené brány, který se snaží prostřednictvím komentovaných prohlídek přiblížit sakrální památky veřejnosti a který finančně podpořilo také město Kroměříž,“ doplnil radní Jiří Kašík.

Dny evropského dědictví jsou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických památek a militarií, budov, objektů i dalších prostor. V Evropě se konají od roku 1991 pod záštitou Rady Evropy a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským podnětům.

Sdílejte článek

Tisknout článek