Digitální kamery na uniformy pomohou policistům i Kroměřížanům. Zaplatilo je město

| 23.01.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Zajištění bezpečnosti obyvatel města a na druhé straně také strážců pořádku je jedním z úkolů vedení města Kroměříže. Příslušníkům Policie České republiky územního odboru Kroměříž budou od nynějška v jejich práci pomáhat digitální kamery umístěné na uniformách. Jsou určeny především k dokumentaci případných zásahů a mohou pomáhat předcházet potenciálním sporům.

Deset digitálních kamer (typ PD77G) za celkem 70 tisíc korun zakoupilo město Kroměříž a následně je bezplatně převedlo do majetku Policie ČR. Kamery předal vedoucímu územního odboru Kroměříž plukovníku Tomáši Ivánkovi starosta města Kroměříže Jaroslav Němec. O jejich pořízení požádalo Krajské ředitelství policie Zlínského kraje a svou žádost odůvodnilo snahou o zkvalitnění práce Policie ČR ve městě při získávání důkazního materiálu a dokumentování protiprávního jednání. Starosta Němec k nákupu dodal: „Speciální technika usnadní práci policistů ve městě a především pomůže ke zvýšení bezpečnosti obyvatel i návštěvníků Kroměříže. A to pro nás důležité.“
Nákup záznamového zařízení zprostředkovala Městská policie Kroměříž, která má s použitím kamer ty nejlepší zkušenosti. „Městská policie v Kroměříži používá digitální kamery na uniformách strážníků již několik let a jedná se o perfektní záznamovou techniku. Díky nim ubylo nesrovnalostí při šetření jednotlivých případů,“ doporučil pořízení kamer na uniformy příslušníku Policie ČR ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

Sdílejte článek

Tisknout článek