Dezinfekce je na městském úřadě priorita, říká místostarosta Krejčíř

| 06.11.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městský úřad se kvůli prevenci proti šíření koronaviru intenzivně zaměřuje na dodržování hygienických opatření. Kromě toho, že u všech vstupů i na patrech jednotlivých budov je umístěna dezinfekce pro veřejnost, po pracovní době jsou pečlivě dezinfikovány zejména čekárny, ale i kanceláře. „Zaměřujeme se přitom na pracoviště, která jsou nejčastěji navštěvovaná občany. K tomuto účelu město pořídilo pět ozonérů pro účinnou dezinfekci a likvidaci virů a bakterií,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Přenosný ozonový generátor nebo ozonér je určen pro dezinfekci a sterilizaci místností, povrchů, předmětů a vzduchu. Ozón rozbíjí buněčné stěny virů a bakterií, a proto dokonale dezinfikuje a likviduje veškeré viry, bakterie, plísně a jejich spory a při delším působení i vyšší organismy, například parazity. Ozón je účinnou zbraní také proti zápachu. Ozonér je nenáročný na obsluhu a dokonale vyčistí i zákoutí a špatně dostupná místa. Ozón se po aplikaci sám rozloží a nezbude po něm žádný zápach ani jiné pozůstatky.

„Zařízení používáme například v budově radnice na Velkém náměstí v prostorách kontaktního místa veřejné správy Czech POINT, v budově B na Husově náměstí v čekárně registru vozidel a na pracovišti vydávání občanských průkazů, cestovních dokladů a řidičských průkazů nebo v budově C v ulici 1. máje na podatelně a v kancelářích stavebního úřadu,“ popsala vedoucí odboru kancelář úřadu Marie Navrátilová. Ozonéry město používá ve večerních a nočních hodinách tak, aby prostory byly vždy na druhý den ráno dezinfikované. Pořízení pěti přístrojů stálo radnici asi 30 tisíc korun.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek