Déšť ztěžuje opravu lávky, od úterka se nejméně do konce týdne otevře

| 17.05.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nepříznivé počasí komplikuje opravu lávky pro pěší přes řeku Moravu. Kvůli dešti stavbaři nemohou položit finální pochůzí vrstvu lávky, proto byly práce přerušeny. „Lávka je schopna provozu, proto chceme občanům vyjít vstříc a lávku na přechodnou dobu od rána v úterý 18. května otevřeme. Až se počasí zlepší, lávka bude na pět až sedm dnů opět uzavřena, o čemž budeme občany předem informovat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Lávka bude otevřena minimálně do konce tohoto týdne. Stavbaři na lávce pracují od konce dubna. Dokončují práce, které jim při loňské velké opravě neumožnilo zimní počasí. Je totiž možné je realizovat jen za příznivých teplotních podmínek, kdy nemrzne a také nepanují tropická vedra. „Pro položení finální vrstvy povrchu je nutné, aby lávka byla suchá, a po položení povrchu na ni nesmí alespoň dva dny pršet,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Nový povrch zvýší odolnost lávky proti zatékání. Stavbaři se letos již postarali o dokončení sanace podhledu nosné konstrukce lávky, zpevnění břehů u revizního schodiště na obou březích řeky Moravy a také dokončili monitorovací systém na měření vlhkosti nosné konstrukce lávky.

Sdílejte článek

Tisknout článek