Den uniformovaných sborů navštívilo několik tisíc lidí

| 02.10.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Několik tisíc lidí si v sobotu nenechalo ujít sedmý ročník Dne uniformovaných sborů. Na kroměřížském letišti byla k vidění letitá i současná technika a atraktivní ukázky zásahů hasičů, policistů, armády a dalších složek. „Mám radost z toho, že nám vyšlo počasí a že jsme si po odmlce způsobené koronavirem mohli Den uniformovaných sborů opět společně užít. Rád bych poděkoval všem, kteří se na přípravě akce podíleli,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

K vidění byla rozmanitá technika, která zahrnovala například historická letadla – dvouplošníky, policejní vrtulník, tanky a bojová vozidla pěchoty. Kromě ukázky techniky návštěvníky akce potěšily dynamické ukázky a scénky, například vystoupení policejních koní a psů, bojová scéna v podání vojáků aktivních záloh nebo likvidace nebezpečné látky v podání hasičů. Kroměřížští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví výročí 115 let založení sboru, na akci pokřtili nové vozidlo.

Den uniformovaných sborů se konal pod záštitou Ministerstva obrany ČR. Pořádalo ho město Kroměříž, spolek Biskupští manové z Kroměříže a Technické muzeum v Brně. Na akci se kromě hasičů, policie, armády, celníků a Technického muzea prezentovaly i aktivní zálohy armády, Československá obec legionářská a kluby vojenské historie.

Rozsáhlou fotogalerii najdete na facebookových stránkách města Kroměříž na odkazu https://www.facebook.com/MestoKromerizOficialne.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek