Dárcovství krve – činnost, která zaslouží ocenění a díky

| 27.05.2015 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy Kultura

Bezmála tři desítky dárců krve se svými rodinnými příslušníky a přáteli se setkaly na slavnostním shromáždění, které uspořádalo město Kroměříž v úterý 26. května jako ocenění a poděkování těm, kteří díky své velkorysosti a vstřícnosti zachraňují lidské životy a zdraví.

Starosta města Jaroslav Němec a radní Petr Hajný předali dárcům, kteří si na své konto připsali ke konci loňského roku 50, 60, 70 a více odběrů, dárky právě podle toho, kolikrát svou krev darovali. „Padesátníci“ získali pamětní medaili města Kroměříže, publikaci o Kroměříži a květiny, další ocenění pak víno z arcibiskupských sklepů, dárkové koše nebo finanční dary. Na nejvyšší příčky pomyslného žebříčku dárců vystoupali tři pánové: Milan Komínek, Alan Šilinger a Stanislav Holas, kteří loni darovali krev již po sto desáté.
Jednou z pozorností, kterou dárcům krve věnovala radnice, byly také vstupenky na divadelní představení hry Antonína Procházky Věrní abonenti v podání pražských herců, které právě 26. května zahájilo oslavy 150 let amatérského divadla v Kroměříži.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek