Další výtržník demoloval zeleň v centru města

| 22.07.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie zadržela třiatřicetiletého muže, který ve Ztracené ulici ničil zeleň a kopal do slunečníků restaurační zahrádky. „Alkoholem posilněný výtržník se ze svého jednání bude zpovídat u správního orgánu, kterému byl tento přestupek proti majetku předán,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Výtržníka odhalil městský kamerový systém. „Muž několikrát kopl do květináče a následně z něj vytrhl trs rostlin a odhodil je na zem. Strážníkům pak řekl, že je zahradník a z květináče vykopl plevel, který tam nepatří,“ popsal Kubiš. Dechová zkouška u muže prokázala více než dvě promile alkoholu.

V krátké době se jedná o třetí případ, kdy výtržníci v centru Kroměříže ničili zeleň. Pětačtyřicetiletý muž při tom nedávno pobíhal nahý na Velkém náměstí. Trhal květiny ze záhonů, choval se pomateně a agresivně. Trs květin hodil i do služebního vozidla hlídky městské policie. Psychicky narušeného muže poté odvezla zdravotnická záchranná služba.

Na začátku června pak čtyřiadvacetiletý muž ničil květinovou výzdobu v centru města. I jeho čin, stejně jako v předchozích dvou případech, odhalil městský kamerový systém. Mladík ve Ztracené ulici u jednoho z domů vytrhl květiny a zahodil je na vozovku. K činu se přiznal. Řekl, že byl naštvaný, protože nedostal výplatu. Ze svého jednání se výtržník bude zpovídat u správního orgánu.

Sdílejte článek

Tisknout článek