Církevní památky otevřou své brány návštěvníkům

| 14.04.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Zpřístupnění bohatého fondu památek církevní povahy, zejména kostelů a jejich mobiliáře, je cílem projektu Otevřené brány. Kroměříž se do projektu zapojuje dlouhodobě a podílí se každoročně na jeho spolufinancování. „Město letos počítá ve svém rozpočtu s částkou 120 tisíc korun na podporu projektu. Peníze určené pro kroměřížské farnosti svatého Mořice a Panny Marie budou využity na honoráře průvodců, kteří jsou návštěvníkům v jednotlivých kostelích zdarma k dispozici,“ upřesnil radní Jiří Kašík.

Římskokatolická farnost sv. Mořice získá na rok 2023 dotaci ve výši 80 tisíc korun a Římskokatolická farnost Panny Marie dostane na letošek finanční podporu ve výši 40 tisíc korun.

Farnost svatého Mořice otvírá veřejnosti dva objekty – kostel sv. Mořice na Stojanově náměstí a kostel sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí. Kroměřížská farnost Panny Marie pak v rámci projektu Otevřené brány zpřístupňuje veřejnosti kostel Nanebevzetí Panny Marie ve spodní části Riegrova náměstí. Kostely jsou veřejnosti přístupné zdarma a otevřené jsou v měsících květen a září vždy o sobotách, nedělích a svátcích, v letních měsících, tedy od června do září, jsou k dispozici vždy od úterý do neděle a také o státních svátcích.

Projekt Otevřené brány každoročně nabízí možnost navštívit a seznámit se s historií a zajímavostmi významných sakrálních památek v celém Zlínském kraji. Kromě jednotlivých měst se na jeho financování podílí také Zlínský kraj.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek