Chystá se první dražba vraků odtažených z ulic Kroměříže

| 14.09.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Díky novele zákona o pozemních komunikacích zmizelo od roku 2020 z ulic Kroměříže zhruba 100 vraků odstavených na parkovištích a v ulicích. „Každé z těchto vozidel blokovalo parkovací místo, které je nyní volné pro naše občany. Většinu z vraků odstranili po výzvě sami provozovatelé, odtaženo bylo v letech 2020 a 2021 jen celkem 19 vozidel. Prvních 14 z nich půjde již na začátku října do dražby,“ informovala místostarostka Daniela Hebnarová.

Dražba se uskuteční 4. října 2022 v 10 hodin v areálu Kroměřížských technických služeb (KTS) v Kaplanově ulici číslo popisné 2959. K mání budou vozidla Škoda Felicia, Škoda Octavia, Ford Focus, Ford Mondeo, Peugeot 205, Peugeot 308, Renault Clio, Fiat Marea a Opel Agila. Jejich vyvolávací cena se pohybuje od 400 korun do 2000 korun. Prohlídka automobilů se uskuteční v den dražby od 9:15 do 9:45 hodin v areálu KTS. Více informací je na webu https://exdrazby.cz/index.php?a=s&aa=d&i=61277.

O zbylých pět z 19 odtažených vozidel projevili zájem provozovatelé, město tak tyto automobily do dražby dát nemůže. Radnice však pokračuje v odstraňování vraků z ulic města i letos. „Dosud bylo v tomto roce nahlášeno 23 vozidel. Šest si odtáhli sami jejich provozovatelé. U tří vozidel bylo zjištěno, že provozovatel zemřel, město tak musí počkat na výsledek dědického řízení. U ostatních automobilů byl provozovatel vyzván k jejich odstranění a nyní čekáme, až uplynou všechny zákonem dané lhůty, abychom případně mohli vozidlo odtáhnout do areálu KTS,“ popsala Ivana Bukovská, vedoucí radničního odboru občansko-správních agend.

Provozovatelé odtažených vozidel mají tři měsíce na to, aby si je z areálu KTS vyzvedli. Někteří tak učinili a zaplatili technickým službám náklady na odtažení. Pokud si provozovatel auto nevyzvedne tři měsíce od doručení oznámení, může silniční správní úřad rozhodnout o prodeji vozidla v dražbě. V případě, že se auto kvůli nulové hodnotě prodat nepodaří, čeká vrak likvidace.

Nahlásit lze vozidlo, které má nejméně půl roku propadlou technickou kontrolu. Jeho provozovatel má dva měsíce od doručení výzvy na to, aby auto sám odstranil, nebo ho podrobil technické prohlídce. Pokud se tak nestane, město vrak odstraní samo. Pokud na automobilu nejsou tabulky se státní poznávací značkou ani není zvnějšku viditelné identifikační číslo vozidla (VIN), a tedy není možné zjistit, zda má platnou technickou kontrolu, může silniční správní úřad vůz ohledat. Uzamčené vozidlo otevře, zjistí VIN a tedy provozovatele vozu, a poté jej zase zamkne. Další postup je stejný jako u vozidla se státní poznávací značkou, které má šest měsíců propadnutou technickou kontrolu.

Sdílejte článek

Tisknout článek