Česká pošta otevřela novou pobočku v městském domě na náměstí Míru

| 01.06.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže mohou ode dneška využívat novou pobočku České pošty, kterou státní podnik otevřel v městském domě na náměstí Míru v prostorách, kde dříve sídlila restaurace Slavia. „Jsem rád, že se ve městě pobočky České pošty pouze nezavírají, ale že v Kroměříži vznikla i pobočka nová. Věřím, že bude zdárně sloužit našim občanům,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný.

Pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán a starosta Kroměříže Tomáš Opatrný stříhají pásku při otevírání nové pobočky pošty na náměstí Míru.

Pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán spolupráci s městem ocenil. Prostory v budově číslo popisné 520/1 si totiž Česká pošta od radnice pronajala, a to bezplatně do 15. května 2030 s možností prodloužení o další dva roky. Pošta sice nájemné neplatí, ale podílela se finančně na rekonstrukci pronajatých prostor v prvním nadzemním podlaží objektu. „Chtěl bych městu poděkovat za podmínky, které v této budově Česká pošta má,“ řekl Štěpán.

Podle něj patří nově otevřená pobočka k poštám realizovaným v novém konceptu. Přepážky nejsou umístěné těsně vedle sebe, naopak je kolem každé z nich dostatek prostoru. A pracovníky pošty od klientů neoddělují bariéry ze skla. „Rušíme tak pomyslnou dělící čáru mezi klientem a naším pracovníkem,“ doplnil Štěpán.

Pobočka České pošty na náměstí Míru má čtyři přepážky, dvě univerzální, jednu pro Balíkovnu a poslední pro CzechPOINT. Pobočka poskytuje kompletní rozsah služeb, s výjimkou specializované bankovní nebo pojišťovací přepážky.

Výhodou pro občany je vyvolávací systém, jehož využitím se lidé vyhnou dlouhým frontám. Na pobočku je možné se objednat z domova předem na konkrétní den a čas. Po příchodu na poštu pak stačí zadat do vyvolávacího systému obdržený kód a klient je ihned vyvolán k přepážce. Starší či handicapovaní lidé si při čekání na obsloužení mohou sednout v jednací místnosti. Občanům, kteří si například přijdou pro větší obnos peněz, slouží diskrétní box.

Kroměříž tak dnes opět získala pobočku pošty číslo 2. Pod tímto číslem dříve fungovala pobočka na Velkém náměstí, kterou pošta uzavřela v roce 2021. V Kroměříži nyní funguje pobočka číslo 1, „hlavní“ pošta ve Spáčilově ulici, a také pobočka číslo 3 v ulici Velehradská a pobočka číslo 4 v Havlíčkově ulici.

Zmíněné poslední dvě pobočky ale Česká pošta hodlá k 30. červnu letošního roku zrušit. Pobočku v Havlíčkově ulici nahradila dnes otevřená nedaleká pobočka na náměstí Míru, s rušením pobočky ve Velehradské ulici ale vedení kroměřížské radnice nesouhlasí. Pobočka je totiž spádová pro sídliště Slovan a Zachar a zejména pro starší občany je její rušení nepříjemné.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek