Část Velehradské ulice bude kvůli stavbě kanalizace uzavřená

| 22.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Práce soukromého investora na stavbě kanalizační přípojky si na několik dnů vyžádají celkovou uzavírku části silnice v ulici Velehradská. Úsek od ulice Havlíčkova po Hanácké náměstí by měl být uzavřen v době od 30. března do 8. dubna. „Objízdná trasa povede ulicemi Albertova a Moravská,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Silnice II. třídy v ulici Velehradská patří Zlínskému kraji. Akce souvisí se stavbou nových bytových domů v ulici Velehradská. „Stavbaři budou přípojku budovat překopem přes komunikaci, což nelze při rozměrech výkopu realizovat po polovinách vozovky, kterou tak ani z bezpečnostních důvodů není možné překrýt například přejezdovým plechem,“ dodal Hanzal.

V dubnu bude na jeden den uzavřena také komunikace v ulici Šafaříkova. „Důvodem bude průzkum kanalizace a také její čištění. Předpokládáme, že na vše potřebné bude stačit dopoledne jednoho pracovního dne tak, aby byl co nejméně omezen běžný provoz. Objízdná trasa povede přes Milíčovo náměstí a Riegrovo náměstí,“ popsal vedoucí odboru investic Libor Pecháček. Přesný termín prací v Šafaříkově ulici zatím není znám, město o něm bude informovat na sociálních sítích.

Sdílejte článek

Tisknout článek