Barum Czech Rally si vyžádá uzavírku na Bunči a v okolí

| 24.08.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Doprava

Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín si vyžádá také uzavírku na Bunči a v okolí. V neděli 27. srpna budou uzavřeny silnice třetí třídy v úsecích Bunč – hranice okresů Kroměříž a Uherské Hradiště, Bunč – Kostelany, Kostelany – lesní cesta Hradská od Halenkovic a účelová komunikace z Kostelan ke křižovatce s lesní cestou Hradská, vyplývá z rozhodnutí oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice.

Uzavírka souvisí s rychlostní zkouškou 12/15 Košíky. Označení zabezpečí pořadatelé na vlastní náklady a odpovídají za jeho stav po dobu trvání uzavírek. Jednotlivé úseky budou pro diváky uzavřeny minimálně čtyři hodiny před závodem, zcela uzavřeny pak budou dvě hodiny před průjezdem prvního jezdce. V této době projede úsekem jen hromadná doprava a vozidla s povolením pořadatele.

Mezi průjezdy jednotlivých rychlostních zkoušek bude na pokyn pořadatele povolen průjezd vozidel hromadné dopravy. Pořadatel rallye musí v případě nutnosti zajistit průjezd automobilů integrovaného záchranného systému na trať, závod by tak byl zastaven. Organizátoři také musí informovat o uzavírce občany. Po skončení závodu pořadatelé obnoví původní trvalé dopravní značení.

Ve všech směrech příjezdu k uzavřeným komunikacím by měli být v místech přechodného dopravního značení navíc fyzicky přítomni pořadatelé, kteří motoristům poskytnou informace o objízdných trasách. Pořadatelé musí zejména zabezpečit, aby na trať v době závodu nevjelo jiné než závodní vozidlo a aby se na ni nedostali lidé.
Více informací o Barum Czech Rally lze nalézt na internetových stránkách www.czechrally.com.

Sdílejte článek

Tisknout článek