Asistenti prevence kriminality si vyměnili zkušenosti s kolegy z Jeseníka

| 02.10.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Asistenti prevence kriminality kroměřížské městské policie si vyměňovali zkušenosti z kolegy z jedenáctitisícového města Jeseník ze sousedního Olomouckého kraje. „Za určitou zajímavost lze považovat fakt, že asistentů je v Jeseníku více než v Kroměříži, která má více než dvojnásobně vyšší počet obyvatel,“ uvedl ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš.

Obě města mají sví specifika. Kroměříž je pověstná památkami UNESCO i psychiatrickou nemocnicí, Jeseník zase Priessnitzovými léčebnými lázněmi. „V obou lokalitách se tak během turistické sezony pohybuje velké množství cizinců. Setkání bylo i díky tomu pro obě strany podnětné,“ doplnil Kubiš. Pomoc turistům je nedílná součást práce asistentů prevence kriminality. Ptají se jich například na parkování, nejbližší bankomat či na cestu k turistickým atrakcím.

Asistenti prevence kriminality v Kroměříži také hlídají přechody pro chodce, chodí kolem škol a školek i do Podzámecké zahrady, Bezručova parku či po Erbenově nábřeží. Monitorují také dětská hřiště, zapojují se do výchovy školáků na dětském dopravním hřišti a pomáhají předcházet konfliktům na úřadu práce. Lidé asistentům také hlásí třeba poškozené lavičky, zničené dopravní značky a povalené popelnice.

V Kroměříži nastoupili první dva asistenti prevence kriminality ve druhé polovině roku 2015. Momentálně u městské policie pracují tři, další by měl být přijat v nejbližší době. Až do roku 2020 budou muži placeni z projektu financovaného evropskými fondy.

Sdílejte článek

Tisknout článek