Anonym vyhrožuje výbuchem školám v kraji – i v Kroměříži

| 21.11.2014 |

Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 20. listopadu odpoledne přijali policisté na tísňové lince 158 několik oznámení ze středních škol v celém Zlínském kraji o tom, že ve školách je umístěna bomba. Tato informace měla být obsahem emailu, který obdrželo prozatím 12 škol v kraji. Policisté zjistili, že se jedná o anonymní email, v němž autor vyhrožuje umístěním bomby a jejím výbuchem v pátek 21. 11. v ranních hodinách.

Složky Integrovaného záchranného systému učinily ve spolupráci s řediteli jednotlivých středních škol nezbytná opatření k zabránění bezprostředního nebezpečí. „Evakuovali jsme několik tisíc žáků a učitelů, prohledali místnosti, školy jsme uzavřeli a nepřetržitě je střežíme. Některé ze škol jsou umístěny v budovách, v nichž sídlí firmy, proto se tato opatření týkají i zaměstnanců firem. V jedné z budov jsou také byty, jejich obyvatele jsme vyrozuměli o obsahu výhružného emailu a upozornili jsme je na to, že byty musí do zítřejšího rána na nezbytně nutnou dobu opustit. Součástí některých školních budov jsou i základní či mateřské školy, proto z bezpečnostních důvodů uzavíráme celý komplex, i když na základní školy prozatím žádná výhrůžka nepřišla. Školy, kterých se tato opatření týkají, zůstanou pro žáky i všechny zaměstnance uzavřené nejméně do pátečního odpoledne,“ Informovala mluvčí  Krajského ředitelství Policie ČR Zlín Monika Kozumplíková.
„V souvislosti s anonymními emaily o umístění nástražných výbušných systémů, které obdrželo dle tiskové zprávy Policie ČR dvanáct škol na území Zlínského kraje, byly od dnešní sedmé hodiny postupně vyslány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Jednotky budou poskytovat asistenci zasahujícím policistům v objektech středních škol ve Vsetíně, Kelči, Valašském Meziříčí, Vizovicích, Zlíně, Kroměříži, Kunovicích a Velehradě,“ doplnil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.
V Kroměříži policie a hasiči zasahují v Tovačovského ulici. Dle nepotvrzených informací byla bomba nahlášena v budově podnikatelské školy.

Sdílejte článek

Tisknout článek